Burdž al-Arab

Burdž al-Arab, zvaný také Věž Arabů nebo Plachetnice, je luxusní pětihvězdičkový hotel v Dubaji. Je vysoký 321 metrů a řadí se tak na čtvrté místo mezi nejvyššími hotely světa. Stavba byla vybudována na umělém ostrově, vzdáleném 280 metrů od Jumeirah Beach. S pevninou je ostrov spojen soukromým mostem. Ke slavnostnímu otevření hotelu došlo 1. 12. 1999.

Hotel svým vzhledem připomíná lodní plachtu. Jednou ze zajímavostí této luxusní stavby je to, že v jejím 28. patře se nachází heliport. Z vyhlídkové restaurace ve výšce 200 metrů si mohou hosté užívat nerušený výhled na Perský záliv.

Burdž al-Arab je pravděpodobně nejnápadnější stavba na světě. Ať už si o ní myslíte cokoliv, platí, že je aktuálním symbolem dubajské extravagance. Pokud se budete chtít podívat dovnitř, nemine vás zaplacení vstupního poplatku – ten ale funguje zároveň jako poukázka na nákup v hotelu. Můžete si v některé z restaurací dát např. odpolední čaj nebo ochutnat místní dary moře. V hotelu je přísně sledováno odívání, a proto si dejte pozor na to, co si vezmete v den návštěvy Burdž al-Arab na sebe.

©2024 Jumeirah Beach Cestování.cz